Sony Xperia Z (Yuga) fiyatı ne kadar olacak?

0
2077

Dün Xperia Z’nin basın görselleri sızdırıldı. Bugün de Xperia Z’nin yurtdışı fiyatı hakkında bir görsel sızdı. Üzerinde Tayca yazılar bulunan görsele göre Xperia Z 19,990 Tayland Bahtına satılacak. Peki bu Türk Lirası olarak ne kadar ediyor?

Bir Tayland Sony blogu olan SonyXP’ye göre Xperia Z’nin sim kilitsiz sürümü Tayland’da 19.990 Tayland Bahtına satılacak. Bu da yaklaşık olarak 1155 TL yapıyor.  Bilgi her ne kadar resmi olmasa da doğruluk payı olabilir. Özellikle dünkü sızan görselden sonra bunun doğru olmaması için bir neden bulunmuyor.

Xperia Z’nin 5″ boyutunda tam HD ekrana sahip olacağını ve dörtçekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisi içereceğini hatırlatalım. İşletim sistemi olarak da Android Jelly Bean 4.1 ile piyasaya sürülecek Xperia Z’nin Mart 2013’te raflarda yer alması bekleniyor.

Sony Xperia Z (Yuga) fiyatı ne kadar olacak?

Ancak bu fiyatın yurtdışı fiyatı olduğunu, bölge bölge değişebileceğini ve ülkemizde maalesef büyük ihtimalle daha yüksek fiyatlardan satılacağını belirtmek lazım. Gerçi Sony, Xperia Z’yi Türkiye’ye getirmeyi düşünür mü o da bilinmez.

Unutmadan dün sızan basın görselini de ekleyelim:

sony xperia z yufa fiyati ne kadar olacak 2

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here