Android’de ekranı video olarak kaydetme

1

Eğer Android işletim sistemli bir tablet ya da telefon kullanıyorsanız telefonunuzun ekranını video şeklinde kaydetmek isteyebilirsiniz. Ekran görüntüsü alma Android içinde standart bir özellik olarak yer alsa da video kaydetmek için ekstra uygulamalar gerekiyor.

Screencast Video Recorder uygulaması Android cihazınızın ekranını video olarak kaydetmek için hazırlanmış bir uygulama. Uygulamanın telefonunuzda ya da tabletinizde çalışabilmesi için cihazınızın root edilmiş olması gerekiyor. Ayrıca uygulama şimdilik Galaxy Nexus ve Tegra 2/3 cihazlarda çalışmıyor.  Samsung Galaxy S3′te çalışması için de “recording mode” ayarının “high” olarak ayarlanması gerekiyor. Uygulamayı satın aldıktan sonra eğer beğenmezseniz 24 saat içinde iade edebiliyorsunuz.

Screencast Video Recorder uygulamasında video çekim ayarlarında FPS’i yani saniye başına kaç kare kaydedileceğini belirleyebiliyorsunuz. (10/15/21/25/30) Akıcı bir görüntü oluşması için en az 25 FPS seçmenizi öneriyoruz. Kaydettiğiniz videoları Facebook/Youtube/Flickr gibi sosyal ağlar ile de paylaşabiliyorsunuz.

Android'de ekranı video olarak kaydetme

Screencast Video Recorder uygulamasının ücretsiz versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın