LG G2 modeliyle yeni dönemde üst sınıf akıllı telefon piyasasına iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor. Gelin bu iddialı cihazı yakından tanıyalım.

Uzakdoğu’nun önemli teknoloji üreticilerinden  LG akıllı telefon piyasasında son dönemde vites yükseltmeye başlamıştı. Bu ivmelenmenin son halkası olarak karşımıza çıkan G2 modeliyle pazarda büyük bir paya sahip olacağa benziyor.

Lg-g2-inceleme

Çok iddialı ve benim şimdiden deneme  ve belki de sahip olma isteği duymama neden olan cihazın artık özelliklerinden bahsetmeye başlayalım.

Öncelikle cihaz 5.2 inç ekran boyutuna sahip. Son dönemde büyüyen ekran trendine LG de uymuş fakat tasarımda çok önemli bir hususla büyük bir estetik ve mobilizasyon üstülüğünü sağlamış. O üstünlük nedir derseniz ekranın etrafındaki çerçevelerin inceliği, yalnızca 2 mm çerçeveler neredeyse yok gibi duruyor ve bu olağanüstü bir şıklık, asalet kazandırmış durumda telefona. Ekranın diğer özelliklerine bakacak olursak  IPS teknolojis Full HD çözünürlük ve  Graphic RAM teknolojisi ile %26 enerji tasarrufu sunuyor. Bunun dışında yine tasarımsal  bir detay olarak ön tarafta fiziksel tuş yok bu da büyük ekranına rağmen çok şık ve ince bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor.

İşlemcisi 4 çekirdekli 2.3 GHz  Snapdragon 800 . Oldukça güçlü ve piyasada en kafaya oynamasını sağlayacak bir işlemciye sahip. 2 GB RAM’e ve 16-32 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip.

Kamerası 13 MP ve kendine has teknolojileri ile çok çok iddialı. Ön kamerası 2.1 MP.

Ses çıkışı olarak da  24bit 192 KHz ses çıkışı sunan G2 bu konuda da en önde yer alıyor.

Bataryası 3.000 mAh olan G2 Android 4.2.2 sürümüyle piyasaya çıkacak.

Önümüzdeki dönemin en iddialı cihazlarından biri olan LG G2’yi sizler için değerlendirdik. Bizim yorumumuz ciddi anlamda piyasada dengeleri değiştirecek bir cihaz ve biran önce kullanmak için heyecanlanıyoruz.  Sizlerin görüşlerini de merakla bekliyoruz.

Motorola’nın yeni cihazı Moto X hakkında bilgiler. Türkiyede piyasaya çıkacak mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here