Motorola’nın yeni fiyat/performans telefonu Moto G incelemesi ile karşınızdayız. Moto G incelemesinde ne kadar fiyata satıldığını ve bu fiyat karşısında hangi özellikler barındırdığını tartışacağız.

Motorola Moto G, akıllı telefonlara binlerce lira harcamak istemeyenler, uygun fiyata akıllı telefon çözümü arayanlar için üretilmiş bir model. Motorola, Moto G modelini uygun fiyata premium tecrübe olarak tanımlıyor.

Moto G, orta sınıf uygun fiyatlı telefonlara ve eski amiral gemilere rakip olarak geliyor. Ancak özellik olarak diğer modellere göre çok daha fazlasını sunuyor. Ayrıca Google’ın Motorola’ya sahip olmasından dolayı uzun süre yazılım desteğinin olacağını da unutmamak lazım.

Moto G’nin ABD fiyatını verdikten sonra incelememize geçelim:

8 GB – $179

16 GB – $199

6 YORUMLAR

 1. Ülkemizde kaktırma vergi ve yüksek kar hırsı kepazeliğinden dolayı cihazın fiyatı yüksek, ama diğer cihazların fiyatları da yüksek, 150 dolarlık Çin telefonu da bu Türk telefonudur ayağı ile 320 dolara satılıyor. Bu yüzden Moto G yi rahatça almanızı tavsiye ediyorum. Ben Avrupa’da 550 TL sına aldım ve gerçekten çok, ama çok beğendim cihazı…

 2. en fazla 600 tl olmalı tabi türkiye gelirse.

  birde şu durum var motorola atrix olursa zor.

  bir çok atrix bozuk çıktı sonuçta aynı firma.

 3. türkiya fiyatı fena değil aslında muadillerine bakınca s3 alacağıma bunu alırım biraz daha yavaş olur belki ki olmucaktır 4.4 ü google çok hafifletecek deniyo özellikleri gayet yeterli. gm discovery 700 tl gibi bişey 16 gb olanı üstüne batarya ve malzeme kalitesini koy al sana 150 tl fark maalesef ülkemizde ucuz kavramı böyle gm çinde nekadar acaba ?

 4. Uygun fiyat;
  8GB kapasiteli versiyonu 179$x2 TL/$ x 1,2(ÖTV)=430 TL
  16GB kapasiteli versiyonu 199$x2 TL/$ x 1,2(ÖTV)=478 TL olarak Türkiye’de satışının yapılmasını bekliyorum.
  (SAR değeri yazmıyor,motorola sayfasına canlı destekte Türkçe yardım ettiler,”evet sar değeri yazmıyor ama yakında olacak” anlamında yanıtladılar;Türkiyede satılacak mı dedim, seneye planlarında varmış)

Yorum yaz