Birden fazla miktarda Google hesabına sahipseniz ve bu hesapları Android cihazlarınıza tanımlamak istiyorsanız bu konumuzu inceleyerek rahatlıkla bu işlemi yapabilirsiniz. Android cihazlarda Google Play hesabı ekleme ile ilgili vereceğimiz bilgiler ile birlikte ikinci Google hesabınızı nasıl ekleyeceğinizi açıklayacağız.

Akıllı telefonunuzdaki Google Play uygulamasına girdikten sonra karşınıza çıkan menü üzerinden ayarlar seçeneğini seçin ve en yukarıda kullanmış olduğunuz Google hesabınızı görebilirsiniz. Bu hesabı değiştirmek isterseniz hesap adının üzerine tıklamanız yeterlidir.

Hesap adı bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza hesap seçme ekranı gelecek ve eklemek istediğiniz ikinci bir Google hesabını hesap ekle seçeneğini seçerek işlemlere devam ediyorsunuz. Eğer elimizde sadece bir hesap mevcut ise mevcut hesap seçeneğini seçmemiz yeterlidir fakat birden fazla miktarda hesabımız mevcut ve eklemek istiyorsanız yeni hesap bölümünden kolaylıkla hesabınızı ekleyebilirsiniz.

Android Cihazlarda Google Play Hesabı Nasıl Eklenir ?

Bir sonraki adımda ise kullanıcı adı ve şifremizi girmemiz gerekiyor ve daha sonra tamam butonuna basarak işlemlere devam ediyoruz. Bir süre bekletikten sonra tüm işlemler onaylanıyor ve eklemiş olduğunuz hesabınız artık Google Play’da kullanıma hazır. Eğer bir farklı hesaba geçiş yapmak isterseniz Google Play ayarlar menüsünden istediğiniz hesabı seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here