Galaxy Note 2′ nizi Galaxy Note 4′ e çevirin !

0
2423

Team Electron olarak bilinen Android geliştirici grubunun çıkardığı DN4 (Ditto Note 4) adlı Custom Rom sayesinde Galaxy Note 2′ nizi Galaxy Note 4′  e çevirebilirsiniz. Galaxy S3′ ün 4.4.4 KitKat sürümünden baz alınarak yapılmış ve Note 4′ te kullanılan TouchWiz başta olmak üzere hava durumu, mesajlaşma, galeri, kamera ve not defteri gibi bir çok uygulama mevcut. Fakat kilit ekranı efektleri, Bluetooth sesi ve FM Radyo gibi ufak tefek hatalar mevcut. Ancak bunları bir kenara bıraktığınız da harika bir Rom olduğunu göreceksiniz.

Aşağıda hazırladığımız kurulum rehberinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca cihazınız da oluşacak herhangi bir sorundan ötürü sorumluluk kabul etmiyoruz.

Kurulumdan Önce

  • Android sürümünü ve cihaz modelini kontrol edin: Ayarlar > Daha fazla > Cihaz hakkında hedefine ulaşarak öğrenebilirsiniz.
  • Batarya %60 ve üzeri olmalıdır: Kurulum esnasında cihaz bataryası normalin üzerinde tüketiliyor. Cihaz bataryası %60 ve üzeri değil ise kurulum yarıda kesilebilir.
  • USB Hata Ayıklama modunu etkinleştirin: USB Hata Ayıklama modu, herhangi bir bağlantı sorununu önlemek için cihazınızda etkin olmalıdır. USB Hata Ayıklama modunu Ayarlar > Daha fazla > Geliştirici seçenekleri hedefinden etkinleştirebilirsiniz. Eğer geliştirici seçeneklerine ulaşamıyorsanız Cihaz hakkında kısmından “Yapım numarası” tuşuna bir kaç kere basın.
  • Gerekli bilgilerinizi yedekleyin: Her ihtimale karşı gerekli bilgilerinizin yedeğini mutlaka alın.
  • Samsung Kies’ i kapatın: Odin3 FlashTool programını kullanacağınız için Samsung Kies’ i mutlaka kapatın. Samsung Kies, Odin3 programının bağlantısını kesecektir ve hataların oluşmasına neden olabilir.
  • Güncel CWM veya TWRP Recovery kullanın: Güncel CWM veya TWRP Recovery kullandığınızdan emin olun. Öğrenmek için cihazınızı ses açma, ev ve güç tuşuna 2-3 saniye basılı tutarak açın. TWRP veya CWM Recovery modeli sağ at tarafta yazacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here