Google Allo Uygulaması ile Whatsapp’a Rakip Oluyor

0
902

Allo adında yeni bir mesajlaşma uygulaması geliyor. Günümüz dünyasının popüler mesajlaşma devi olan Whatsapp‘a rakip olmak için geliştirilen bu uygulama acaba gerçekten Whatsapp‘a rakip olabilecek mi?

Birçok rakibi bulunan Whatsapp acaba bu rakibini de devirebilecek mi? Google‘ın duyurduğu yeniliklerin arasında yer alan Allo mesajlaşma uygulaması, sektörde kendine pay edinmeye çalışacak. Bakalım başarılı olabilecek mi? Bu uygulama aslında Hangoust türünden bir uygulama da değil. Bu uygulama, Facebook Messenger‘a daha fazla benzese de tamamen bağımsız bir uygulama olarak görünmeyi tercih eden bir uygulama da denebilir.

google-allo-uygulaması-geliyor

Google‘ın bir diğer yeni duyurduğu Assistant servisi ile de otomatik olarak öğrenme yeteneklerine sahip olan Allo, bunu Facebook Messenger da ki sistemle buluşturuyor. Bu uygulama Google‘ın mühendislik direktörü olan Erik Kay tarafınca akıllı mesajlaşma uygulaması olarak geçmekte.

Allo’nun sahip olduğu özellikleri nedir?

allo-mesajlasma-uygulamasi

Allo aslında zamanla öğrenebilen bir uygulama. Konuşmaları daha kolay öğrenerek daha üretken bir hale getirmekte. Google bu uygulamayı yakın geçmişte hem Android de hem de İOS da kullanıcılarla buluşturacak. Bakalım bu uygulama diğer mesajlaşma uygulamaları gibi belli bir kitleye mi sahip olacak yoksa Whatsapp gibi küresel bir kitle mi edinecek? Bunu bize elbette ki zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here