Zarif tasarım ve üstün donanımlı yeni Samsung’lar 5,8 ve 6,2 inç ekrana sahip ve Bixby isimli tamamıyla yeni bir kullanıcı ara birimi ile satışa sunuldu.

Teknoloji devi Samsung’un en yeni üst düzey Android akıllı telefonları için ön siparişler toplanmaya başlandı. Perakende satışlar 21 Nisan’dan itibaren başlayacak.
Yeni tasarımda yan çerçeveler ve ön kontrol butonu bulunmuyor. Ayrıca Bixby adında yeni bir arayüz içeriyor. Telefonlar 3 renk “Orkide Grisi, Gece Siyahı ve Altın Sarısı” olarak satışa sunuluyor.

Sonsuz Ekran

Galaxy S8 ve S8+ tamamen yeni, eğimli süper AMOLED ekran panelleri 5,8 ve 6,2 inçlik ölçülerde bulunuyor. Sonsuz ekran, kesintisiz ve sürükleyici bir deneyim için yeni bir görüntüleme standartı sunuyor. Yanlarda çerçeve bulunmadığından kavisli Infinity ekran sizde sadece ekran tuttuğunuz hissini yaratır. Daha geniş ekran boyutunu daha büyük bir telefona ihtiyaç olmadan size sunar. Böylece ekran büyürken telefon elinizde küçülür gibi hissedersiniz.

Dünyanın ilk 10 nm işlemcisi

Galaxy S8 ve S8+ Qualcomm’ un en yeni Snapdragon 835 chipset’ ini kullanıyor. En gelişmiş 10 nanometre üretim süreciyle geliştirilen SoC, selefleriyle karşılaştırıldığında daha iyi enerji verimliliğiyle birlikte gelişmiş performans sunar.

Her Galaxy S8, 4 GB RAM ve 64 GB ultra hızlı UFS 2.1 dahili depolama birimi ile donatılmış olup kolay genişletme için bir microSD kart yuvası da bulunmaktadır.

Bixby

Kullanıcıların sesli komutlarla cihazlarındaki hemen hemen her görevi tamamlamasına olanak tanıyan akıllı bir kullanıcı ara birimidir. Yeni özellik her iki cihazın yanında özel bir butona sahiptir.

Bixby, her açtığınızda cihazın ekranındaki içeriğin farkında olacak yardımcı dokunmatik kontrollerle birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır.
Yeni arayüz, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ta önceden yüklenmiş uygulamalarla çalışan bir komutla başlatılacak onun işlevselliği daha da ileri giderek genişleyecektir.

Şık Yeni Kullanıcı Arayüzü, Smart Things Entegrasyonu

Google’ın işletim sistemi Android, Samsung’un zarif yeni kullanıcı arayüzünü renkli ancak minimalist simgeler ve bir dizi özelleştirme özellikleri ile giydirildi. En son kullanıcı arayüzü Samsung SmartThings entegrasyonuna sahiptir. Bu, bazı desteklenen elektronik cihazları telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Biyometrik Tarayıcılar

Kameranın arkasına yerleştirilen bir parmak izi tarayıcıya ek olarak her iki telefonda da bir iris tarayıcı özelliği bulunmaktadır.Bilindiği gibi gözlerde bulunan iris tabakası tıpkı parmak izi gibidir ve her ikisinin de eşi benzeri yoktur. Buna ilave olarak ayrıca yüz tanıma özelliği de bulunmaktadır.

Galaxy S8 ve S8+’ta arka taraftaki LED flaşını kullanarak kalp atış hızınızı ölçebilecek bir algılayıcı da bulunuyor.

Geliştirilmiş ön ve arka kameralar

Her iki ürün de çift pikselli otomatik netleme, parlak f/1.7 lens ve geliştirilmiş görüntü işleme özelliklerine sahip 12 MP ana kameraya sahiptir. Ön kameralar 8 MP’dir. 4K kalitesinde kayıt yapabilir.

Samsung beklentileri boşa çıkarmayarak Galaxy S8 ve S8 + ‘ ta su ve toz direnci için IP68 derecesine sahip oldu. Bu, telefonların 5 fit su altında , su geçirmeden 1 saat dayanabileceğini göstermektedir.

Bir USB-C kablosuyla hızlı şarj imkanı olduğu gibi her iki cihazda kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

Mükemmel Ses

Samsung standart ses jakını Galaxy S8 ailesinde sağlam tuttu. Her telefonla birlikte AKG tarafından geliştirilen bir çift kulak içi kulaklık sunulacak. Kusursuz ve net duymak için her iki telefonda da yüksek kaliteli 32 – bit PCM ve DSD64 / 128 ses teknolojisi desteği mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here