Apple merakla beklenen iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtımını gerçekleştirdi!

Beklenen büyük gün sonunda geldi ve dün gece Apple ,yeni iPhone 8,iPhone 8 plus ve iPhone X ile birlikte Apple Watch with LTE ve yeni bir 4K Apple TV tanıtımını gerçekleştirdi.

iPhone X ( iPhone 10 )

Tıpkı beklendiği gibi, iPhone X’ te (iPhone 10 olarak telaffuz edildi) tam ekran ve ev düğmesi yok. iPhone X “Super Retina Display”, 2436 x 1125 çözünürlüğe ve inç başına 458 piksel piksel yoğunluğuna sahip bir OLED ekrana sahip.

Home düğmesi olmayan iPhone X’i ekranına dokunarak uyandırabilirsiniz. Ana ekrana erişmek için, kilit ekranında (birçok Android telefonda yaptığınız gibi) hızlıca kaydırmak gerekiyor. Siri ‘yi etkinleştirmek için, her zaman açık olan “Hey Siri” kelimesini kullanabilir veya tetikleyecek olan taraftaki bir düğmeye basabilirsiniz.

Daha önce ileri sürüldüğü gibi , iPhone X, yüz tanıma özelliğini kullanıyor. iPhone X’in ön yüzüne bakan kamera dizisi, karanlıkta bile yüzünüzü görünmez bir şekilde aydınlatmak ve fotoğraflamak için bir IR ışıklandırması ve kamera içeriyor. Burada makine öğrenimi devreye giriyor. Sizin yüzünüzün bir haritasını yüzlerce nokta kullanarak çıkarıyor ve telefonunuzun sizi kesin olarak tanıyacağı bir formata dönüştürüyor.

Yüz tanıma, diğer telefonlarda daha önce şüpheli sonuçlara yol açmıştı. Ancak, Apple’ın Touch ID’yi tanıtmasından önce, parmak izi algılamasına da şüpheyle bakılıyordu. Taklitleri daha sonra Android telefonlar tarafından kullanıldı. Yüz tanıma ( Face ID ) özelliğinin gücüne gelince, Apple, telefonunun sahibinin yüzünden farklı bir yüzle açılabilmesinin bir milyonda bir ihtimali olduğunu söylüyor. Face ID, Apple Pay ile de çalışacak, bu yüzden Apple, teknolojinin güvenliğinden oldukça emin.

Buna ek olarak, yüz tanıma teknolojisi aynı zamanda , yüz izlemeli animasyonlu emoji oluşturmanızı sağlıyor. Derinlik algılayan ön yüz kamerası, ön yüz fotoğraf makinesinden “Portre Modu” fotoğraflarını çekmenize izin veriyor.

iPhone X ayrıca 12 MP sensör ve iki farklı diyafram lensi içeren yeni bir arka kamera dizisine sahip. Böylece çok daha büyük objektiflerle telefonun bir seferde iki resim almasını ve pratik olarak mümkün olan “Portre Modu” gibi efektleri simüle etmek üzere hesaplamayla bir araya getirmesini sağlıyor

iPhone X’in ayrıca Qi standardını kullanan kablosuz şarjı var ve Apple, iPhone X’in şarjının iPhone 7’den daha uzun süre dayanacağını iddia ediyor.

iPhone X’in fiyatı sunumdan önce çıkan söylentilerin doğru olduğunu gösterir gibi , 64GB model için 1.000 dolardan başlıyor. 27 Ekim tarihinden itibaren bir iPhone X için ön sipariş verebilirsiniz ve 3 Kasım’da teslimatlar başlıyor.

iPHONE 8 ve 8 PLUS

Beklendiği gibi, Apple bir cam ekran ile yeni iPhone 8 ve 8 Plus’ı duyurdu. Ancak bu değişiklik sadece bir stil meselesi değil; aynı zamanda kablosuz şarj işlemine izin veren bir değişikliktir.

Hem iPhone 8 ve hem de iPhone 8 Plus , 12 MP sensörlü ve optik görüntü sabitleme özelliği olan yeni bir kameraya sahip oldukları için titreyen elleri kontrole yardımcı olarak daha mükemmel fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. Bu yıl iPhone 8 Plus’a özel kameranın püf noktası, Plus’ın ikili kameralarını ve gerçek zamanlı olarak farklı ışık efektlerini simüle etmek için bazı hesaplama hilelerini kullanan “Portrait Lighting” adlı bir özelliktir.

iPhone 8, Apple tarafından üretilen ve A11 Bionic marka yeni bir işlemciye sahip. Bu yeni yonga, canlı artırılmış gerçeklik gibi uygulamaların gelişmiş hesaplama özelliklerini uygulamaya başlamasını kolaylaştıracaktır.

Artırılmış gerçeklik henüz yeni bir teknoloji olmasına rağmen Apple bunu zorlamaya niyetli görünüyor. Dün akşam sahnede demo edilen birkaç uygulama, telefonunuzu gökyüzüne yönlendirmenizi sağlayan ve üzerinde haritaya konan takım yıldızları ve hatta AR odaklı bir çok oyunculu ,oyunu görmenizi sağlayan bir uygulama içeriyordu.

IPhone 8, 700 $ ‘dan başlayan 64GB ve 256GB lezzetlerde geliyor. İPhone 8 Plus, 800 $ ‘dan başlayan iki boyutta sunuluyor. Her ikisi de 15 Eylül’de ön sipariş için hazır bulunuyor ve 22’ sinde teslimatlar başlıyor.

APPLE WATCH SERIES 3

Yeni Series 3 Apple Watch, telefon olmadan Bluetooth kulaklıklarına müzik akışı yapabilmenizi, telefon görüşmeleri yapabilmenizi ve alabilmenizi, sesli komutlarla kısa mesajlar göndermenizi ve hatta yol tarifleri alabilmenizi sağlayan dahili bir hücresel bağlantı ile geliyor. Seri’nin sesli soruları yüksek sesle cevaplamasına olanak tanıyan ilk 3 Serisi Apple Watch de olacak.

Büyük boyutta entegre bir SIM kart ve gerçek ekranda yerleşik bir anten konulmasına rağmen Series 3 Apple Watch, önceki sürümlerle hemen hemen aynı boyutta.

Apple Watch Series 3, 15 Eylül’de ön sipariş için hazır olacak ve 22 Eylül’de satışa sunulacak. Tim Cook, sahnede Apple’ın servis sağlayıcılarla “tanıtım teklifleri” sağladığını belirtti; ancak daha fazla bilgi vermedi.

APPLE TV 4K

Söylendiği gibi, Apple, 4K çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Menzili destekleyen yeni nesil Apple TV’yi piyasaya sürüyor. Her iki teknolojiyi de destekleyen bir TV’niz varsa ve izlemek istediğiniz şovları da yüksek çözünürlükte çıkarırsanız ve evinizdeki internet bağlantısında bu gibi büyük dosyaları işleyebilecek hız ve kapasiteye sahipse bu harika bir haber . Tüm bu kategorilere uyarsanız, video kalitesindeki iyileşme oldukça büyük olacaktır. Apple ayrıca stüdyolarla daha fazla 4K filmi iTunes’a getirmek için çalışıyor ve 4K sürüm mevcutsa otomatik olarak HD’de satın aldığınız bir filmin ücretsiz kopyasını verecektir.

Yeni Apple TV, iPad Pro ile aynı bilgi işlem gücü sağlayan bir Apple A10X işlemcisi içeriyor. Bu kadar çok pikseli itmek istiyorsanız bu çok önemlidir. Apple TV 4K ön sipariş için 15 Eylül’de mevcut olacak ve 22’de satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here