Samsung Galaxy Note modelleri üretkenlik açısından her zaman verimli bir akıllı telefon olmayı başarmıştır. Note 8 modeli ile de bu alandaki başarısını devam ettiriyor. Peki 4.999 TL olan resmi satış fiyatını dikkate aldığımızda, Note 8 gerçekten buna değer mi?

S-Pen

Akıllı telefonları kullanırken üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olmayı hedefleyen teknolojilerden biri de “dokunmatik kalemler”. Bazılarımız bu tür aletleri gereksiz görse de, S-Pen gibi cihazlar kullanmayı alışkanlık haline getirenlere oldukça fayda sağlamakta. Evernote, One Note gibi üçüncü parti uygulamalarda bile başarılı bir şekilde çalışan S-Pen çizim ve fotoğraf düzenleme uygulamalarında da oldukça işe yarıyor.

Samsung Galaxy Note 8 modelinde Bixby Vision, Screen Write, Smart Select ve Live Messages teknolojileri bulunuyor.

Büyük ekran

İnsanlar bu telefonun ekranının çok büyük olup olmadığını tartışadursun; fakat Galaxy Note 8’in en öne çıkan özelliği belki de kocaman bir ekrana sahip olması. 6.3 inç büyüklüğündeki AMOLED ekran 2960×1440 çözünürlüğü ile gerçekten muazzam bir görüntü kalitesi sunuyor.

Çoklu-görev

Büyük ekran demişken, Samsung Galaxy Note 8’in multitasking yani çoklu görev özelliğinden bahsetmesek olmazdı. Android cihazlar birden fazla işi aynı anda yapma konusunda oldukça yol aldı. Samsung da bunun üstüne kendi ekstra özelliklerini katmış ve Note 8 ile bizlere sunmuş.

Multi Window yani çoklu pencere modunda iki ayrı uygulamayı tek ekranda görebiliyor ve aynı anda iki uygulamayı da yönetebiliyorsunuz. Uygulamaların ekran boyutlarını da kendi isteğinize göre büyütüp küçültebiliyor ya da bilgisayarlarda olduğu gibi pencereleri minimize edebiliyorsunuz.

İhtiyacınızı gören batarya

Aslında 3.300 mAh kapasitesindeki batarya çok da muazzam bir değerle gelmiyor. Fakat Galaxy Note 8 modelinin 15 ile 18 saat arasında günlük kullanımı çıkardığını söyleyebiliriz. Samsung Galaxy Note 8 akıllı telefonunun hızlı şarj desteklediğini de belirtmek lazım.

Telefonunuzu Samsung DeX ile masaüstü bilgisayara dönüştürün

Samsung DeX adındaki cihaz akıllı telefonunuzu, monitör, klavye ve fare ile beraber bağlayıp bir masaüstü bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Daha büyük bir alana ihtiyaç duyduğunuzda ve mobilite gerekmeyen durumlarda Samsung DeX oldukça faydalı olabilir.

Sizce Samsung Galaxy Note 8, fiyatının karşılığını veriyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here