Android telefona apk yükleme, nasıl yüklenir?

49

APK uzantılı dosyalar Android telefonunuza uygulama ve oyun yüklemenizi sağlar. Bu dosyalar genelde Google Play‘de bulunmayan (ya da kırılmış) uygulama ve oyunları barındırır. Peki .apk uzantılı uygulama ve oyunları telefonunuza nasıl yükleyebilirsiniz?

İlk olarak telefonunun ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Bunun için ayarlar menüsünden uygulamalar kategorisine girin. Sonrasında da “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini işaretleyin.Yapmanız gereken ayarlar bu kadar.

Sonrasında .apk uzantılı dosyaları yüklemek için Google Play adresinden AppInstaller uygulamasını indiriyoruz ve telefonumuza normal bir şekilde yüklüyoruz.

Sıra geldi apk dosyasını telefona aktarmaya. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp, .apk uzantılı dosyayı telefonun herhangi bir klasörüne kopyalayın. Aktarma işlemi tamamlandıysa telefonunuzun bilgisayarla olan bağlantısını kesebilirsiniz.

Son olarak telefonunuza yüklediğiniz AppInstaller uygulamasını açın ve klasörler arasından apk dosyasını bulun. Uygulama yüklenmeye başlayacaktır, artık istediğiniz apk dosyasını telefonunuza bu yöntemle rahatça yükleyebilirsiniz.

Not: İnternetten indirdiğiniz .apk dosyaları telefonunuzu tehdit edecek içeriklere sahip olabilir. Bunun riski tamamen size aittir.

Hangi uygulama ve oyunları beğeniyorsunuz?

49 YORUMLAR

 1. Ben apk indiriken hiçbir vürüs gibi şeylerele karşılaşmadım bu telefonum için sorun olur mu ya da sorun ne gibi şeylerler olur saolun

 2. Ben aynen dedıgınız yuklemeyı uyguladım pes2012 kurdum ama oyunu açarken error verıyo ve şu yazı çıkıyo the server is notavailable or validation of the files ıs not succesful ..sorunum tam olarak ne acaba?

 3. Ya benim telefonum Xperia Ray Dediginiz gibi yapıyorum ama ”Bilinmeyen Kaynaklar” diye bişey bulamadım yardımcı olurmusunuz lütfen…

 4. BUNLARI YAPMAYA GEREK YOK PROGRAMI CD KARTA ATIN UYGULAMALARDAN DOSYALARIMA GİRİN EXTERNAL CD DEN YÜKLEMEK İSTEDİĞİNİZ PROGRAMI SEÇİN ZATEN OTOMATİK YÜKLENİR.

 5. Çok teşekkürler ama bir sorum olacak.Bir uygulama indirdim ve şöyle diyor.The game need to download resources to play.The resources total 35.17MB. Start ve quit seçenekleri var.Eğer indirirsem ücret ödemek zorunda kalır mıyım yoksa ücretsiz mi indirir?

 6. Arkadaşlar aynı işlemi 0 telefona yapacagım yani jailbreak falan yok ama telefona kendi jb yaparmı garantisi gideermi sorun olurmu yardımm ?

  • Oyunun kapanması bozuk ya da eksik .apk yüklemiş olmanızdan kaynaklanıyordur. Ya da oyun telefonunuzla uyumlu değildir.

 7. abiben yükledim diyoki:This game requires additional data (180 MB) to launch on your phone.for faster download and no data charges, we recommend switchig to a wi-fi connection. diyo sonra contine diyorumthe server is not available or validation of the files is not sucessful please try again
  diyor ne yapmalıyım

  • Oyunun 180 mb ek veri indireceğini belirtmiş. Wi-Fi üzerinden indirmeniz kota yararına olacaktır. Sonrasındaki hata mesajında da dosyaların indirileceği sunucuya erişilemediğini ya da dosyalarının onaylanamadığını belirtiliyor.

 8. Kardş ben ayarlar ‘dan uygulamalar ve bilinmeyen kaynakları bulamadım telefon note 2 söylersen sevinirim saygılar …!

 9. Hill climb racing oyununu yükledim ve hile yapmak istiyorum root ve solid explorer yükledim ama oyunun dosyasını bulamıyorum yardımcı olun lütfenn :) Şimdiden teşekkürler.

 10. Kardes samsung galaxy s4 street fighter Iv Yukleyemiyorum bilgin varmi bu konuda aacaba hafiza yetersiz diyor hafiza var kurulum yaparken fail diyor

 11. Yazan yazı söyle
  Failed to dowload there source files.
  Please check your reception and try again later.
  Kafayı yicem bi ilgilenirmisin rica etsem.
  Telefon galaxy s4 oyun street fighter IV

 12. bana inmeyen oyun arkadaşım bana b/t ile attı paket yükleyicisi yaptım oyun yüklendi ama google playden inmiyor ayrıca arkadaşım diğer oyunlar ı hangi dosyadan b/t ile atabilir ?

 13. dediğiniz uygulamaları yaptım programlarıda indirdim ınstaller programında real basketball için gerekli olan apkyi buluyorum yükle dediğim anda dosya yüklenemedi diyor ne olur yardımcı olun

Bir Cevap Yazın