Android cihazınız için kaliteli ve ücretsiz bir tarayıcı mı arıyorsunuz? Öyleyse Dolphin Browser tam size göre bir uygulama..

Daha önceki yazılarımızda Google Chrome’dan bahsetmiştik. Şimdiyse bir başka ücretsiz tarayıcı Dolphin Browser’ı tanıtacağız.

Dolphin Browserın en büyük artısından bahsedecek olursak Flash desteği sunmasını ön plana çıkartabiliriz.

Piyasadaki en çok kullanılan ücretsiz android tarayıcısı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Tabii ki bu istatistikte Chrome’dan daha önce piayasaya girmiş olması çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmakta.

Dolphin Browser’ın önemli özelliklerinden biri de Sonar olarak adlandırdıkları sesli komut sistemi. Sesli komut vererek istediğiniz şeyi aramasını, daha önceden kaydettiğiniz siteleri direk  ismini söyleyerek açmasını sağlayabilirsiniz.

Başka değişik ve eğlenceli olabilecek yeniliği ise el yazısı ile kısaltma, simge veya baş harfini çizdiğiniz siteleri açmanıza kolaylık sağlaması bu özellik de Gesture olarak adlandırılıyor.

Sayfa gösterim ve genel performans hızı olarak da gayet iyi ama  kişisel görüşüm ve deneyimlerime dayanarak Chrome’u daha hızlı bulduğumu söyleyebilirim.

Dolphin Browser’ı Google Play adresinden edinebilirsiniz.

Dolphin Sesli Komut Özelliği Resmi Tanıtım Videosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here