Günümüzdeki telefonların kuşkusuz en büyük sorunlarından biri batarya ömrünün kısalığı.  Telefonlarda giderek ekranlar büyüyor, çözünürlükler artıyor, çekirdek sayısı artıyor ve buna bağlı olarak da enerji tüketimi artıyor. Batarya sektörü ise görünüşe göre diğer donanımlar kadar hızlı gelişmiyor. Peki biz telefonumuzun bataryasını maksimum verimlilikte kullanmak için ne yapmalıyız?

Battery Booster adlı uygulama, Android telefonunuzun bataryasını daha çok kullanmanızı sağlıyor. Telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları kapatarak, kullanmakta olmadığınız özellikleri devre dışı bırakarak batarya ömrünü uzatıyor.

Uygulamayı açtığımızda karşımıza ilk olarak şarjın yüzdesini gösteren bir ekran geliyor. Ayrıca hangi işlem için telefonunuzu ne kadar kullabileceğiniz gözüküyor. (Konuşma, müzik oynatma, internette dolaşma gibi) Optimize butonuna basarak bazı işlemleri sonlandırıp belleği boşaltabiliyoruz. Ayrıca uygulama içerisinde bir “task killer” yani görev sonlandırıcı bulunuyor.

Enerji tasarrufu yapmak için karşımızda birkaç seçenek var.

  • Basic Saving Mode: Telefonunuz olağan şekilde çalışır. Uygulamadan etkilenmez.
  • Smart Saving Mode: Telefonunun normal kullanımına etki etmeyecek şekilde, optimizasyon ile batarya ömrünü uzatır.
  • Ultimate Saving Mode: Tüm network ağını kapatarak sadece telefonlaşma ve mesajlaşma özelliğini açık bırakır.
  • Sleep Mode: Telefonun neredeyse tüm özelliklerini devre dışı bırakır. Sadece alarm çalışır. Zaten adı üstünde uyku modu 🙂

Eğer telefonunuzun şarjı size yetmiyorsa, bu uygulamayı denemenizi öneriyoruz.

Battery Booster – Google Play’den indir

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here