Samsung’un gelecekte piyasaya süreceği Galaxy S4 için fotoğraf, teknik özellik, çıkış tarihi ve fiyatı hakkında dedikodular başladı bile.

Daha Galaxy S3 ve Note 2 yeni çıktı diye düşünebilirsiniz ama akıllı telefon piyasası öyle bir durumda ki dünyada bu hızda gelişen, değişen ve dönüşen başka sektör var mı ciddi anlamda tartışılabilir bir konu haline geldi.

Son yıllarda yaptığı ataklarla bu büyük pazarda tam anlamıyla liderliği ele geçiren uzak doğulu bir firma var hepimizin bildiği Samsung’dan bahsediyoruz. Özellikle Galaxy S2 ile rekorlar kırmaya başladılar ve bunu Galaxy S3 ile yeni bir boyuta taşıyıp kendi rekorlarını kırmaya devam ediyorlar.

Galaxy S3’ten sonra tablet-telefon olarak niteledikleri Note serisinin 2. versiyonu Galaxy Note 2’yi piyasaya sürüp onunla da çok başarılı işlere imza attılar.

Çok geçmeden Galaxy S3’ün küçük kardeşi S3 Mini piyasaya çıktı. Galaxy S3 ile aynı tasarıma sahip biraz küçültülmüş hali olarak tanımlanabilecek cihazla S3’ü büyük ve kaba bulanlar, özellikle bayanlar hedef kitle seçildi. Bu cihaza da ilgi oldukça fazla oldu.

Tüm bunlar olurken şimdi herkesin aklında bir sonraki adım ne? Bu iş nereye gidiyor gibi sorular ve sonraki model ne gibi sorular oluşmaya başladı. Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S4 olacak.

Samsung-Galaxy-S4-ozellikleri-fiyati-cikis-tarihi

Şimdi biraz Galaxy S4 hakkındaki teknik özellik dedikodularını konuşalım :

Galaxy S4’ün 5.5″ gibi dev bir ekrana sahip olması bekleniyor. Ekran çözünürlüğünün ise akıl almaz bir rakam olan 1,920 x 1,080 piksel olacağı ve 445 gibi akıllara durgunluk veren bir piksel yoğunluğuna sahip olacağı söyleniyor.

Galaxy S4’ün kamerasıyla ilgili dedikodularsa 13 MP’lik bir kameraya sahip olacağı yönünde.

Bir diğer über söylenti ise Galaxy S4’ün işlemcisiyle ilgili olanı. Peki ne bu söylenti? Rivayet odur ki Galaxy S4 dünyanın ilk 8 çekirdekli akıllı telefonu olacak.

Yine telefonun android’in 5.0 versiyonuyla piyasaya çıkması bekleniyor.

Çıkış tarihi ile ilgili duyumlar 2013 ilk çeyrek sonu yada 2. çeyrek başlangıcı gibi olması bekleniyor.

Fiyatının ise 2.000 lira civarında olması bekleniyor.

Yeni haberler, dedikodular ulaştıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Şimdi piyasadaki son modeller Galaxy S3 ile Galaxy S3 Mini’nin karşılaştırmasını buradan okuyabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here