RIM, bugün BB10 işletim sistemi kullanan iki yeni akıllı telefon tanıttı. BB10 işletim sistemini ilk kez kullanacak olan telefonlar BlackBerry Z10 ve Q10 olarak isimlendirilmiş. Dilerseniz yeni BlackBerry’lerin kısaca özelliklerine bakalım.

BlackBerry Z10 modeli alışık olmadığımız bir şekilde klavyesiz bir şekilde büyük bir dokunmatik ekranla geliyor. 4.2″ boyutunda 1280×768 çözünürlükte bir ekrana sahip olan Z10 çift çekirdekli Krait işlemci içeriyor. 16 GB dahili hafıza ile birlikte microSD desteğine yer verilen telefonda 2 GB RAM bulunuyor.  Arkada bulunan 8 MP kamera 1080p video çekimi yapabiliyor. Ayrıca telefonda HDMI çıkışı, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.0 gibi özelliklerin bulunduğunu da belirtelim.

Blackberry'nin yeni telefonları: Z10 ve Q10 özellikleri

BlackBerry Z10 tanıtım videosu:

BlackBerry’nin alışık olduğumuz klavyeli modellerinin arasına bir yenisi daha ekleniyor. BlackBerry Q10 modeli 3.1″ boyutunda 720×720 çözünürlükte bir AMOLED dokunmatik ekran deneyimi sunuyor. Teknik özellikleri ise Z10 modeli ile aynı.

Blackberry'nin yeni telefonları: Z10 ve Q10 özellikleri

BlackBerry Q10 tanıtım videosu:

BlackBerry Z10 modeli ilk olarak yarın Birleşik Krallıkta satışa çıkacak. Sonrasında Kanada ve Amerika’da satışa sunulacak telefonun çıkış tarihi ülkemiz için belli olmasa da Mart ayından önce gelmesini beklemiyoruz. BlackBerry Q10 modelinin ise Nisanda tüm dünyada satışa sunulması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here