Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear’ın neler yapabildiğini ve özelliklerini mi merak ediyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Giyilebilir teknolojik aletler döneminin başladığı ve akıllı saatler  akıllı gözlükler derken terminatör gibi gezmeye başlayacağımız bir sürecin başladığı şu günlerde bu ürünü de çok standart bir olay gibi karşıladık.

Yakın geçmişte çanta büyüklüğünde telefonlara şaşırılan ve  özenilen bir dönemden geçtik. Şimdilerde ise  bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi gezmeye başlayacağız ve sıradışı bir normallikte karşılayıp bu hızlı değişime kendimizi kaptırmış bulunmaktayız. Durumun anormal normal karşılanması artık ”-Abi Samsung akıllı saat çıkarmış arama yapıyor kameralı filan + iyi ne güzel şuradan tuzu uzat.” seviyelerine geldi.

samsung galaxy gear ne işe yarar

Lafı fazla uzatıp bu saati almayı düşünen ve ‘android’ leşmek isteyen arkadaşlarımızı sabırsızlandırmadan Galaxy Gear’a değinelim.

Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte bu cihazla uyumlu çalışan bir akıllı saati de piyasaya çıkardı. Cihazın adı Galaxy Gear. Özelliklerine birazdan değineceğimiz Galaxy Gear sadece Note 3 ile uyumlu kalmayacak. Diğer uyumlu cihazların listesi buradaki yazıda.

Galaxy Gear ile gelem aramaları cevaplayabiliyor, arama yapabiliyor, internete girebiliyor, bildirimlere bakabiliyorsunuz.

Kısaca telefonunuzun ana işlevlerini yapabilen bir küçük yardımcısı oluyor kolunuzda.

samsung galaxy gear ne işe yarar2

Daha geek arkadaşlar için teknik detaylar şu şekilde :

Exynos 4212 DualCore-İşlemci1.5 GHz çift çekirdekli.

512 MB RAM

1.9-megapixel kamera

Bluetooth 4.0 / NFC/Wi-Fi
315 mAh batarya
25 saat kullanma süresi (şarj)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here