Şimdi HTC ‘nin son dönemdeki iddialı modellerinden biri olan HTC Sensation XE’yi nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinizi anlatacağız.

 

 

 

 

 

 

HTC Sensation XE modelinde fabrika ayarlarına dönmek için iki yöntem mevcut. Bunlardan ilki Settings(ayarlar) kısmından  SD & Phone Storage (hafıza kartı ve telefon hafızası) kısmında Reset phone (Fabrika ayarlarına dön veya telefonu sıfırla yazması gerekiyor)  buradaki Erase Everything(Herşeyi sil)’e dokunarak yapabilirsiniz.

Bir diğer yol ise ;

  • Bataryayı çıkartıp bi kaç saniye sonra takın
  • Ses azaltma tuşuna basılı tutarak kısa bir süre güç tuşuna basın.
  • Biraz bekleyin ve karşınıza bir ekran gelecek.
  • Ekran gelince elinizi ses butonundan çekin.
  • Ekranda ses tuşu yardımıyla Fabrika ayarlarına dön(Factory Reset)’e gelin ve güç tuşuna basarak seçin.

4 YORUMLAR

  1. mrb arkadaslar bende htc sensation xe var 1.5 işlemcisi olmasına ragmen bana gösterdiği 110 ila 190 mb falan bu aralarda sürekli oynuyor rakamlar bende bu telefonu fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum eğer fabrika ayarlarına döndürürsem rehber siliniyormu bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler NOT: telefon orjinal halinde root’lu değil

  2. murat kardeş rehbere gir içe dışa aktar dan sd karta aktr ardından sim ve sd kartı çıkar ardından yap hiç birşey olmaz o sd karttaki reheri almk içinde tekrar dan kişlere gir içe/dışa aktar kısmından direk sd karttan AL yazar ona bas işlem ok dir

  3. Rehber kesinlikle silinmiyor sim karta taşımayın ,taşırsanız hepsi çift oluyor silmekle uğraşırsınız en iyisi her zaman lazım olabilir diye kiesten yedek alın başka telf. aktarabilirsiniz….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here