Dünya’nın en ince akıllı telefonu ne Apple, ne Samsung ne de başka bir devden geldi. Bir Çin firması tarafından üretilen Oppo Finder şimdilik dünyanın en ince akıllı telefonu.

İsterseniz ilk olarak diğer akıllı telefonların ne kadar ince olduğunu hatırlatalım:

Apple iPhone 4S: 9,3 mm

Samsung Galaxy S2: 8,45 mm

Motorla Droid RAZR: 7,1 mm

Son olarak da yakın bir zamanda “dünyanın en ince akıllı telefonu” olarak lanse edilen Huawei Ascend P1: 6,68 mm

Oppo’nun ürettiği Finder ismi verilen akıllı telefon ise 6,65 mm kalınlığa sahip. Huawei’e kıyasla hissedilmeyecek bir fark olsa da diğer akıllı telefonların çoğundan çok daha ince.

Oppo Finder dünyanın en ince akıllı telefonu olmasının yanında, birçok güncel donanım ve özellik içeriyor. 1,5 GHz çift çekirdekli işlemci ile gelen telefon 1 GB belleğe sahip. Ekran tarafında ise 4,3″ boyutunda Super AMOLED plus kullanılmış. Telefonun kamerası 8 MP çözünürlüğünde fotoğraf ve 1080p çözünürlükte video çekebiliyor. Fiyatı ise yaklaşık $630.

Oppo Finder tanıtım videosu:

Oppo Finder Türkiye’ye gelirse almayı düşünür müsünüz?

 

3 YORUMLAR

  1. merhabalar cihaz çok iyi hem işlemcisi çok iyi geniş ekran ve çok ince şık tasarım tr ye gelir gelmez alınacak bir telefon geldiğindede kesin alıcam merakla ne zaman geleceğini bekliyorum

  2. ben aldım 4 aydır bende kullanıyorum cinden getittirdim aliexpres yoluyla harika cıhaz görenler bayılıyo cok sglam cok havalı bir cihaz ı phone 5 e degişmem okadar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here