Piyasaya çıktıkları ilk günden bu yana satış rekorları kıran bu iki telefonu bizler sizler için karşılaştırdık. Öncelikle bu iki telefonlarda kullanıcıların yaşadığı teknik ve fiziksel sorunları ele alalım :

LG Nexus 4 

  • Yüksek hacimli oyunlarda aşırı ısınma ( Akıllı telefonların genel sorunu )
  • Düşük batarya ömrü ( Yine bir akıllı telefon sorunu )
  • Gece fotoğraf çekiminde kalite düşüklüğü

 

General Mobile Discovery

  • Şarj soketi bozulmaları
  • Ölü pikseller
  • Teknik servisin yetersiz ilgisi

Biliyorsunuz ki LG ile Google anlaşarak ortak bir telefon çıkardılar : LG Nexus 4. Google desteğiyle yapıldığı için ilk güncellemeleri alan o oluyor. Ayrıca işletim sistemi daha stabil çalışıyor. Ve bu telefonun bir özelliği de oyun için yapılmış olması. Zaten RAM’in Ekran Kartının ve İşlemcisinin yüksek olması da bunu gösteriyor diyebiliriz.

Gelelim Discovery‘e. Uzun bir sessizliğin ardından General Mobile sessizliğini bozdu ve ben de varım dedi. İddialı bir telefon sürdü piyasaya.  Her ne kadar geçmişte kullanıcılara piyasaya sürdüğü telefonlarla işkence çektirmiş olsa da kullanıcılar bir şans daha vermeyi tercih ettiler. Fakat görünen o ki yine yaptığı atılım tam başarılı olamamış. Fakat tam başarısız oldu da diyemeyiz. Yukardaki sorunlar hariç kullanıcılar bu telefondan memnun. Normal bir kullanıcı için gayet yeterli bir telefondur diyebiliriz. Profesyonel kullanıcılar için RAM miktarının az olması biraz sıkıntı çıkarabilir.

Şimdi geldik düelloya 🙂 Haydi bakalım iyi olan kazansın :

[table id=16/]

 

 

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here