Sony, bugün iki Android akıllı telefon daha tanıttı. Xperia Acro S ve Xperia Go adı alan iki akıllı telefonun da en önemli özelliği suya ve toza karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olması.

Ericsson’la yollarını ayırdıktan sonra strateji değiştiren Sony, akıllı telefon pazarında yüksek oranda büyümeyi hedefliyor. Bu doğrultuda da Xperia serisine yeni akıllı telefonlar ekliyor. Bugün duyurulan iki akıllı telefonun ana özellikleri de açıklandı. Şimdi isterseniz Xperia Acro S ve Xperia Go modellerinin özelliklerine bir gözatalım.

Sony Xperia Acro S

Sony Xperia acro S 4,3″ boyutunda HD (720p) ekranla geliyor. Arka taraftaki kamera Exmor R sensörlü ve kullanıcılara 12 MP çözünürlük sunuyor. 12 MP fotoğraf çekebilen arka kamera beklenildiği gibi 1080p yani tam HD video kaydı yapabiliyor. Ön taraftaki kamera ise 1,3 MP fotoğraf, 720p video desteği sunuyor.

Telefonu diğer üst seviye akıllı telefonlardan ayıran en önemli özelliği suya ve toza karşı dayanıklı olması. Bu yönden diğer telefonlarla kıyaslama yapacak olursak Xperia Active’e benzetebiliriz.

İç donanımda ise Xperia Acro S 1,5 GHz frekansta çalışan işlemciye sahip. 1 GB RAM ve 16 GB (11 GB kullanıcılara kalan) dahili hafıza sunan akıllı telefon Android 4.0 yüklü bir şekilde kullanıcılara sunulacak.

Çoğu üst düzey telefonda yer alan a-GPS’in yanında GLONASS desteği de barındıran Acro S bu sayede daha hızlı navigasyon deneyimi sunuyor. Ayrıca telefonda NFC desteği ve HDMI çıkışı bulunuyor.

Son olarak Acro S’in siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle geldiğini de belirtelim ve Xperia Go modeline de bir gözatalım.

Sony Xperia Acro S tanıtım videosu:

Sony Xperia Go

Sony Xperia Go daha düşük model bir akıllı telefon. Telefonun üzerinde bulunan 3,5″ ekran 480 x 320 çözünürlük sunuyor. Telefonun kamerası da 5 MP çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor ve 720p hani HD video kaydı yapabiliyor.

İç donanımda ise 1 GHz çift çekirdekli işlemci ve 512 MB RAM yer alıyor. 8 GB dahili hafıza olan telefonda kullanıcılara kalan kısım ise sadece 4 GB.

Xperia Go piyasaya Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle çıkacak ancak ilerki zamanlarda Android 4.0 sürümüne güncellenmesi planlanıyor.

Xperia Go da 3 farklı seçeneğiyle geliyor: Siyah, beyaz ve sarı.

Sony Xperia Go tanıtım videosu:

Her iki telefon da 2012’nin üçünçü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

Detaylı bilgi için: Sony Mobile

Xperia serisinin yeni akıllılarını nasıl buldunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here