Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S3 geçtiğimiz günlerde Dünya genelinde 28 ülkede satışa sunuldu. İşte merakla beklenen cihazın satışa çıkmasıyla oluşan süreçte size bazı anektodlar.

Öncelikle Samsung’un  Galaxy S3 satışını 28 ülkeyle sınırlı tutmayacağını söylememiz gerekir. Samsung’un hedefi ise Haziran ayı sonuna kadar Galaxy S3 ‘ü 296 dağıtıcı şirket vasıtasıyla  145 ülkede satışa sunmak.

Bu üst düzey cihaz satışlarının da üst düzey olacağını zaten satışa çıkmadan önce yakaladığı ön satış rakamlarıyla gözler önüne sermişti. Vodafone İngiltere için şimdiye kadar en çok ön sipariş alınan Android telefonu ünvanını yakaladığını söylemeden geçmeyelim.

İngiltere’de satışa çıkacağı gün Samsung mağazaları önünde sabahlayıp sıraya giren önemli sayıda insan olduğunu öğrendik ki işin aslına bakarsak Samsung’un daha önceki reklam filmlerinde iPhone için sırada bekleyen insanlara göndermede bulunduğunu da biliyoruz. Bu anektod da işin ironik kısmı olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung büyük mağazalarının dışında avrupa genelinde ufak ve merkezi yerlerde olmak üzere yeni mini mağazalar açma eğiliminde olduğu haberlerini alıyoruz. İlerleyen günlerde Samsung’un atılımları ve Galaxy S3’ün satış rakamlarıyla ilgili yeni bilgiler elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.

Galaxy S3’ün yeni reklam filmini buradan izleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here