Bir video eklentisine sahip e-postalarda videonun küçük resmi gösterilecek ve akış doğrudan Gmail’in içinden gerçekleştirilecek.Bu zamana kadar Gmail’de bir video ekini görüntüleyebilmek için bilgisayarın sabit sürücüsüne dosyayı indirmek ve bir medya oynatıcıda açmak gerekiyordu.


İnternet devinin Perşembe günkü açıklamasına göre artık bunun için hiçbir indirme işlemi gerekmeyecek. E-postaya ekli videoların akışı doğrudan Gmail tarafından sağlanacak. Google, Gmail’de kullanılacak bu özelliğin YouTube, Google Drive ve diğer video akış uygulamalarıyla aynı alt yapıyı kullanacağını ve bu nedenle en iyi kalitede video izlemenin mümkün olacağını açıkladı.
Bu özellik Perşembe günü G Suite kullanıcılarına sunulmaya başlandı ve önümüzdeki iki hafta içinde tüm kullanıcılara aynı hizmet verilecek.Bu ayın başlarında Google , Gmail için dosya sınırı boyutunu arttırarak,kullanıcıların 50 MB’a kadar olan dosyaları alabilmesine ve 25 MB’ a kadar olan dosyaları da gönderebilmesine olanak sağladı. 25 MB’tan büyük dosyalar için Gmaile ek olarak ilave etmek yerine e-postaya bir Google Drive bağlantısı ekleyerek dosyanın gönderilebilmesi sağlanıyor.
Google, gelen kutusunun daha üretken hale getirilmesi için bu yılın ilerleyen aylarında ıntuit Quick Books, Propser Works, Salesforce ve diğerlerinden Gmail eklentilerine göz atmalarının ve yüklemelerine izin verilmesinin beklendiğini açıkladı.Bu, Intuit Quick Books aracılığıyla fatura oluşturmak ve göndermek, CRM ayrıntılarını Propser Works ile kontrol edebilmek ve Salesforce’daki kişileri bulmak gibi işlemlerin Gmail’den hiç ayrılmadan yapılabilmesi anlamına geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here