Android kullanıcıları için önemli ipuçları yazı dizimizin dördüncüsünde sizlerle beraberiz. Daha önceki önemli ipuçlarına aşağıdan erişebilirsiniz:

1 – Akıllı Kilidi Etkinleştir

Yukarıda açıklandığı gibi güvenli bir kilit ekranını açmanız, verilerinizi güvende tutmak için önemlidir, ancak telefonunuzu her açtığınızda bir kod girmek sıkıntı verici olabilir. Bunu ,Smart Lock ile önleyebilirsiniz. Bu özelliği, çoğu cihazdaki güvenlik menüsünde bulacaksınız. Güvenli kilit ekranını otomatik olarak atlamak için farklı yöntemler vardır. Belirli bir yerde (ev gibi) olduğunuzda, bir akıllı gözetleme cihazı gibi bir cihaz bağlandığında veya telefon yüzünüze bakan kamerayla yüzünüzü gördüğünde telefonunuzun kilidi kalabilir. Aynı anda birden fazla Smart Lock modülünü aktif hale getirebilirsiniz.

2 – Fotoğraflarınızın otomatik olarak yedeklendiğinden emin olun

Fotoğraflarınızı yedeklemediğinizi farketmek için telefonu kaybetmek veya kırmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bunu önlemek için Google Fotoğraflar uygulamasını açmanız ve otomatik yedeklemeyi etkinleştirmek için yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır. Varsayılan mod “yüksek kalite” ve sınırsız alan. Bu ,fotoğraflarınızı sıkıştırıyor olabilir ancak yinede fotoğraflar şaşırtıcı derecede iyi görünüyor. Orijinal resmi kaydetmek isterseniz, Drive depolama alanınızı kullanmayı tercih edebilirsiniz. 15GB ücretsiz, daha fazlasını isterseniz satın alabilirsiniz.

3 – “OK Google” ı kullanmaya başlayın

Google arama tüm Android telefonların kalbindedir ve istediğiniz zaman “Tamam Google” diyerek aramaya başlayabilirsiniz. Bu, ana ekranda ve arama kutusunda otomatik olarak çalışır, ancak arama ayarlarına girerseniz, her yerde OK Google’ı çalıştırabilirsiniz. Arama ayarlarında, Ses> Tamam Google algılama seçeneğine gidin. “Herhangi bir ekrandan” seçeneğini açın ve sesinizi öğrenmek için telefon birkaç kez “Tamam Google” demeniz gerekir. Şimdi herhangi bir ekrandan cihaz uyanık olduğunda herhangi bir sözcüğü kullanabilirsin. Ekran kapalı olduğunda da bazı cihazlar bunu desteklemektedir, bazıları ise yalnızca cihaz uyanıkken çalışmamaktadır.

4 – Google Assistant

Tamam Google’ı kurdunuz mu? Öyleyse, Google Asistan’a erişmenin iki yolu var. Asistan’a erişmek için Tamam Google’ı kullanın veya ana ekran düğmesine uzunca basın. Sonra konuşmaya başlayın. Bu özellik ilk birkaç ay Pixel için özeldi, ancak o zamandan beri Marshmallow veya daha üstü çalıştıran tüm Android telefonlara uyarlandı. Asistan, Google’ın eski sesli arama özelliklerinden daha fazla bağlam ve doğal dili anlamaktadır ve IFTTT, Samsung SmartThings ve Nest gibi üçüncü taraf hizmetleri ile entegre edilebilir. Ev otomasyonunda harikadır , web’de arama yaparken, günün haberlerini bile okuyabilirsiniz.

5 – Farklı bir ana ekranı deneyin

Çoğu Android cihazı, cihaz üreticisi tarafından oluşturulmuş özel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir (örneğin, Samsung’un TouchWiz’i). Buna ana ekran da dahildir. Bu deneyimin önemli bir parçasıdır ve varsayılan ana ekran sıklıkla çok güçlü değildir. Nova Launcher veya Action Launcher gibi bir alternatifin kurulması, cihazınızı daha kolay kullanmanızı sağlayabilir. Bu uygulamaları, simgeleri değiştirmek, gezinme hareketlerini atamak, uygulamaları organize etmek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz. Yüklü ana ekranlarınız arasında istediğiniz zaman istediğiniz sistem ayarlarındaki Ana Menü’ye gidin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here