Pek çok konuda oldukça başarılı ve yetenekli kişiler tarafından verilen danışmanlık hizmeti, EY tarafından sağlanmaktadır. EY, özellikle Türkiye’de kendisine danışan tüm şirketler için başarılı kalkınma planları hazırlamış ve bu planları gerçeğe dönüştürerek şirketlerin ilerlemesine katkıda bulunmuştur. 150’den fazla ülkede varlığını sürdüren EY, global bir markadır ve müşteriyi esas alır.

Şirketlerin en önemli problemlerinden biri olan finans, planlı bir şekilde oluşturulmalı ve her zaman bu planların şirketleri geleceğe taşıyacağından emin olunmalıdır. Bu doğrultuda EY, finans ve risk yönetimi gibi kategorilerde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Finansın dâhil olduğu kategori “bağımsız denetim” adı ile de geçebilmektedir ve bağımsız denetimin içerisinde sadece finans yoktur. Genel olarak denetim ve raporlama da bu kategori içerisinde yer alır.

Bağımsız denetime dair bir diğer önemli detay ise, “sürdürülebilirlik raporlaması” ismiyle nitelendirilen içeriğinde pek çok maddeyi barındıran hizmettir. EY Türkiye, şirketlerin sürdürülebilirlik raporu yayınlamasına yardımcı olarak; aynı yüzdeliğin içinde bulunan şirketlerin iç ve dış rakiplerinin çevresel, sosyal ve kültürel anlamda değerlendirme yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de 3000’den fazla kurumun sürdürülebilirlik raporu yayınladığı görülmektedir.

Son olarak EY Türkiye, bağımsız denetim hizmeti içerisinde muhasebe konusunda da şirketlere yardımcı olur. Örneğin; şirketlerde, muhasebe standartlarına göre yapılabilecek herhangi değişikliklerin sonuçlarını belirler ve bu doğrultuda atılabilecek en doğru adımları atmasına olanak sağlar.

EY Türkiye olarak bağımsız denetim hizmetlerini; muhasebe mevzuatına uyum ve raporlama hizmetleri, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik danışmanlığı, finansal muhasebe ve danışmanlık hizmetleri, finansal tablo denetimi, usulsüzlük incelemesi ve uyuşmazlık danışmanlığı şeklinde açıklar. Bu seçeneklerden herhangi biri için şirketler EY’den danışmanlık hizmeti alabilirler. EY ile çalışan şirketlerin global anlamda yükseldiği ve başarılı olduğu belirgin şekilde ifade edilebilir. Bu nedenle de küreselleşen dünyada ve dünya ekonomisinde var olmak isteyen şirketlerin, sağlam bir şekilde büyümek isteyen markaların EY ile işbirliği içerisinde olmaları faydalı olacaktır. EY, global anlamdaki var olmak için son üç yıldır 1.2 milyar dolar yatırım yapmıştır. “Yaptığımız her işte kalite” anlayışına sadık bir politika izlemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here