Google Play kimlik doğrulama hatası, Android cihazlarda oldukça sık yaşanan bir sorun. Cihazınız İngilizce ise bu hatanın karşılığı şöyle olmalı: “Google Play authentication is required”. Kimlik doğrulama hatası alıyor ve çözümünü arıyorsanız üzülmeyin, problemin çözümü için doğru yere geldiniz 🙂

Google Play kimlik doğrulama hatası nasıl çözülür?

Bu hatanın düzeltilmesi için birkaç denenmesi gereken adım var. Şimdi bunları sizlerle paylaşalım:

Google hesabınızı kaldırın

Telefonun ayarlar menüsüne gidip hesaplar seçeneğini seçin. Sonrasında kimlik doğrulama hatası alan hesabı telefonunuzdan kaldırıp tekrar ekleyin. Hatanın çözümü bu kadar kolay olabilir.

Senkronizasyonu tazeleyin

Yine aynı şekilde Ayarlar > Hesaplar bölümüne gidin. Sonrasında Google -> Email Adresiniz ve “Hepsini Senkronize Et” butonuna basın.

Google Play Store verilerini temizleyin

Google Play Store verilerini temizlemek için Ayarlar -> Uygulamalar yolundan Google Play Store uygulamasını seçin. Sonrasında karşınıza çıkan temizle butonuna dokunun. Aynı şekilde önbelleği de temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Google Play Store güncellemelerini silin

Bazen sorun sizde değil uygulamanın kendisinde olabilir 🙂 Bu nedenle Ayarlar -> Uygulamalar -> Güncellemeleri sil yolundan Google Play Store güncellemelerini kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Uygulamaları tarayıcınızdan indirin

Tüm yukarıda anlatılanları denemenize rağmen sorun düzelmediyse tarayıcınızdan uygulama linkini açıp indirebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına dönme

Artık son çare telefonunuzu ilk günkü ayarlarına döndürmek. Umarım burayı okumanıza gerek kalmamıştır 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here