Google’ın en son çıkardığı akıllı telefon Google Pixel 2’nin özellikleri nasıl? Bu yazımızda Pixel 2’nin teknik özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi gibi konulara değiniyoruz.

Performans

Google Pixel 2 modelinde Qualcomm’un Snapdragon 835 model işlemci birimi kullanılıyor. Grafik birimi olarak da Adreno 540 yer almakta. Günümüz üst seviye akıllı telefon modellerinde sürekli bu model ile karşılaşmaktayız. Performansı tepede olan bu işlemci biriminin tercihi bu seviyede bir telefon için doğru olmuş diyebiliriz. Bu noktada eleştirebileceğimiz herhangi bir kısım bulunmuyor.

Bellek olarak ise Pixel 2’de 4 GB RAM yer almakta. Yine günümüz şartlarında oldukça ideal bir çözüm diyebiliriz. Evet, piyasada daha yüksek bellek barındıran akıllı telefonlar var ancak Google Pixel modelinde saf Android’in gücü kullanılarak bellek yönetimi oldukça başarılı bir şekilde yapılıyor.

Ekran

5 inç boyutunda 1920×1080 çözünürlükte bir ekrana sahip olan Pixel 2’nin bu konuda biraz mütevazi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Birçok akıllı telefon artık 2K çözünürlük, hatta daha fazlasını sunmakta. Ancak kişisel olarak 1080p’nin akıllı telefon için oldukça yeterli olduğunu ve daha fazlasının bataryaya olumsuz etki ettiğini düşünüyorum. Ancak bu bir tercih meselesi.

Ekranın AMOLED panel olduğunu ve maalesef HDR desteğine sahip olmadığını da hatırlatmakta fayda var.

Kamera

Pixel 2 modelinde arka kamera olarak 12 MP otomatik imaj stabilizasyonuna sahip f/1.8 diyafram genişliğine sahip bir kamera bulunuyor. Ön kamera olarak ise 8 MP, f/2.4 bir kamera tercih edilmiş.

Pixel 2’nin teknik özelliklerine bakacak olursak kamera tarafında piyasa standartına yakın bir ürün sunuluyor. Fakat fotoğraf çekiminde bu teknik detaylar çok da önemli değil. Google Pixel 2 ile çekilen fotoğraflar gerçekten oldukça net ve başarılı. Auto HDR+ modu ve bir nesneye odaklanıp arkasının blur efektine sahip olması kameranın pozitif özelliklerinden bazıları.

Google Pixel 2 modeli ile çekilmiş fotoğraflara aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz:

Diğer

2700 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile gelmekte. Google Pixel 2 modelinin en büyük avantajlarından biri de Android güncellemelerini ilk alacak telefonlardan biri olması.

Depolama olarak kullanıcılara 64 ve 128 GB’lık iki seçenek sunuluyor. Cihazda Bluetooth 5, NFC, USB Type-C gibi teknolojiler mevcut. Bir eksi olarak kulaklık girişinin olmamasını söyleyebiliriz. Son olarak da cihazın boyutları şu şekilde: 145.7 x 69.7 x 7.8 mm – 143 gram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here