Sony, Xperia S modeli için Android 4.0 güncellemesini dağıtmaya başladı. Android 4 yani ICS güncellemesi, Xperia S kullanıcılarına ne tür yenilikler sunuyor?

Sony’nin tepe model telefonlarından olan Xperia S satışa Android 2.3 (Gingerbread) sürümü ile çıkmıştı. Merakla beklenen Android 4.0 güncellemesi ise bugün dağıtılmaya başlandı. Peki Android işletim sisteminin yeni sürümünde neler değişti?

Güncellemerden kısaca bahsetmek gerekirse; telefon kilit ekranında ufak çaplı yenilikler yapılmış. Örneğin kilit açma ekranında direk kamerayı açabiliyorsunuz ya da bildirim ekranını kilit açmadan görüntüleyebiliyorsunuz. Widget ekleme arayüzünde geliştirmeler yapılmış, daha göze hitap eden bir arayüz bizi bekliyor. 3G , daha doğrusu kotalı kullanıcılar için veri kısıtlaması yapabiliyoruz. Ortadaki menü tuşuna basarak açık olan uygulamaları kontrol edebiliyoruz. Müzik oynatıcısı ve video oynatıcısında da çeşitli yenilikler var. Tabi ki tarayıcı performansı da artırılmış ve sekmelerin kontrolü daha kolay hale getirilmiş.

Kısaca dedik ama sanırım bayağı uzun oldu, isterseniz kendi gözlerinizle yenilikleri görün:

Xperia S’inizin Android 4.0 güncellemesi almaya hazır olup olmadığını Sony Mobile forumlarına girerek kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey telefonun arka kapağını açıp SI numarasını öğrenmek ve forumda kontrol etmek.

Sony Mobile forum

Android 4.0 güncellemesini telefonunuzu bilgisayara bağlayarak Sony PC Companion yazılımıyla gerçekleştirebilir ya da telefonun kendi güncelleme menüsünden yapabilirsiniz.

Sony, bunun için de bir “nasıl yapılır” videosu hazırlamış:

1 YORUM

  1. merhabalarr ben sony xperia s kullanıcsıyıym fakat bi türlü android 4.0 güncellemesini yapamıyorummm…telefonuma güncelleme bilgisi geldii fakatt bi türlü başarılı olmadımmm…telefonusu kapatınn açarken ses kısma tuşuna falan basın diye bilgiler geliyorr herşeyi denedimm ama olmuyorr yapamadımmm…yardımcı olursanız sevinirimmmmm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here