Teknolojinin gelişmesi ile pazarlama kriterleri evrim geçirdi. Standart pazarlama yöntemlerinin yanı sıra dijital dünyanın merkezinde olduğu pazarlama dünyasına geçiş yapıldı. Firmalar artık müşterilerine ulaşabilmek, onlarla aralarında bağ oluşturabilmek ve potansiyel müşterileri gerçek müşterileri haline getirebilmek için bu yöntemi kullanıyor.

Dijital pazarlama sadece yazılı içeriğin kullanıldığı bir yöntem olmamakla birlikte video ve görsellerin etkisi tartışılmaz derecede gerçektir. Video pazarlamanın popülerliğinin bazı kriterleri vardır. Facebook video izleme oranını katlayarak video pazarlamanın önemini gösteriyor. Videoların arama sonuçlarına direk etkisinin olması ve Google’ın Youtube’un sahibi olması da videoların artışını kanıtlar niteliktedir. Hem beyne hem göze hitap ettiği için özellikle beyin için yazıdan ziyade görsel içeriği eklemek daha kolay hale geliyor. Firmaların kullandığı bu yöntem yayılma potansiyelinden dolayı kaçırılmaz bir fırsattır. Videolar ile bir taşla birçok kuş vuran firmalar, müşterilerinin ürünleri ya da hizmetleri konusunda aklını başından alıyor. Video pazarlamanın önemi hakkında büyük hizmet veren http://videomarketing.com.tr, kullanıcılarının ilgisini paylaşımları ile çekiyor. Benim video pazarlama ile ilgili ihtiyacım olan her şeye şüphesiz cevap veren sayfa, video pazarlama konusunda hiçbir detayı kaçırmıyor. Sayfa içeriğinde video pazarlamanın öneminden bahsedildiği gibi video pazarlama yöntemini en etkin biçimde kullanan şirketler ve onlara bağlı istatistikler de yer alıyor. Aynı zamanda video pazarlama ile ilgili ipuçları da bulunuyor. Ben video pazarlama ile ilgili bazı bilgiler almaya ve uygulamaya başladığım zamanlarda sayfada yer alan “Video Pazarlama Kampanyanızın Başarısını İkiye Katlamanız İçin 6 Öneri” başlıklı içerikten oldukça faydalandım. Sonraki stratejimi bu ve bunun gibi içerikleri inceleyerek oluşturdum. Bu pazarlama yöntemini kullanırken yapılan hatalar ve sonuçları konusunda da faydalı bilgiler edinerek yoluma devam ettim. Böylece videomarketing.com web sitesi sayesinde işim daha kolaylaştı. Video pazarlamanın önemi kendisi hakkında belirtilen istatistikler ile de ölçülüyor. İstatistikler video pazarlama ile ilgili her alanı kapsıyor. Video bulunan e-maillerin açılma oranı %200-300 oranında artıyor. Bir varış sayfasına eklenen video dönüşüm oranını %80 oranında etkiliyor. Ayrıca Google’ın sahibi olduğu Youtube mobil video tüketim oranlarının her yıl %100 artırdığını söylüyor. Bir video seyredildikten sonra kullanıcıların %64’ü ürünü satın alma oranını oluşturuyor. Facebook’da her gün 100 saat video izlenmesi de oldukça etkili sonuçlara sebep oluyor. Hakkında daha pek çok istatistik bulunan video pazarlama yönteminin etkileri her geçen gün artmaya devam ediyor.

Video pazarlama yönteminin yadsınamaz bir gerçekliğe ve etkiye sahip olması kullanıcı firmalar ve onların müşterileri tarafından kabul ediliyor. Videomarketing.com internet sitesi de bu gerçekliğe sağladığı bilgiler sayesinde ön ayak oluyor. Kendisinin paylaştığı içeriklerden faydalanmak firmaların da bu yöntemin etkisini görmesini sağlıyor. Böylece firmaların bireyler ile sürekli bir ilişkisi oluyor. Bu durum da şirketleri tabii ki olumlu oranda etkiliyor. Video pazarlama gelişerek katkılarını sunmaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here