iPhone SE 2 ‘mi Yoksa iPhone 9’ mu ?

Apple’ a yakın kaynaklardan Bloomberg’e  sızan bilgilere göre firma Mart 2020′ de lansmanı yapılması planlanan yeni bir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Her zaman çok pahalı olduğu konusunda eleştirilen Apple, bu yeni model ile iPhone severlere hem yeni teknolojiyi hem de diğer modellerine göre daha uygun fiyatlı bir seçeneği sunmaya hazırlanıyor.

Apple analisti Ming Chi Kuo ise Apple’ın daha önce 399 Dolara  satışa sunduğu iPhone SE modeli ile aynı fiyata piyasaya çıkacağı öne sürülen ve adı henüz tam kesinleşmemiş modelin iPhone SE 2 olabileceğini düşünüyor. Apple’ı yakından takip eden bazı kaynaklara göre ise yeni modele iPhone 9 adı verilebilir.

Yeni model eğer iPhone SE’ nin bir üst versiyonu olursa 4 inçlik bir ekran ve iPhone 5’e benzeyen bir tasarım aklımıza gelebilir. Ancak çıkan söylentilere göre yeni iPhone’un daha çok iPhone 8′ e benzeyeceği ileri sürülüyor.

3 GB ram ve A 13 yonga ile süper hızlı olacağı ve 4.7 inç’lik orta genişlikte bir ekrana sahip olacağı belirtilen söylentilerde,  Face ID terine Touch ID özelliği sunulacağı belirtiliyor. Yine iddialara göre 64 GB ve 128 GB ‘lık iki hafıza seçeneği ,fiyatı düşürebilmek amacıyla tek lensli bir arka kamera,  kırmızı,gri ve gümüş renk seçenekleri ile satışa sunulabilir.

iPhone 6 ve 6 s ile benzer oldukça fazla özelliğe sahip olabilecek ve daha ucuz fiyatlı olacağı için birçok  eski iPhone kullanıcısına  kullandığı modeli yükseltebilme seçeneği sunacak bu yeni modelin özellikle uygun fiyatlı telefonların daha çok satıldığı ülkelerde rağbet görmesi bekleniyor. Analist Kuo’ya göre Şubat 2020’de üretimine başlanıp Mart 2020’de satışa sunulacak bu yeni iPhone 20 ile 30 milyon adet arasında bir satış rakamına ulaşacak. Ayrıca  Apple’ın 2020 yılında 5 yeni modelin tanıtımını yapacağı belirtiliyor.

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here