Bazı Galaxy Nexus kullanıcıları, Jelly Bean güncellemesinden sonra GPS kullanımında bir sorun oluştuğunu ve GPS’in kullanılamadığından şikayetçi olmuş. Peki Galaxy Nexus’daki GPS sorununun çözümü nedir?

İlk önce GPS’inizde bir sorun olduğundan emin olmak için Google Play’den GPS Test uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğer GPS’de bir sorun olduğundan emin olduysanız:

  • Ayarlar>Konum servisleri yolunu izleyin.
  • Google’ın yer servisi seçeneğindeki işareti kaldırın ve tekrar işaretleyin.

Artık GPS özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. “Bu kadar basit miydi?” dediğinizi duyar gibiyim.

2 YORUMLAR

  1. 3- 4 aydır kullandığım galaxsy nexus telefonum var.internetten bazı oyunlar indirmiştim,bu sebepten mi bilmiyorum.arama sırasında ekran kararıyor…telefoncuya götürdüğümde düşmüştür dedi,ama hiç düşmediğine eminim.ne yapmalıyım ,yardım edermisiniz…

  2. Erdinç bey sorununuz anladığım kadarıyla yakınlık sensörüyle alakalı. Ön kamerayla hoparlör arasında bulunan bu sensörün önünü arama sırasında kapatırsanız ekran kararır, açık ekrana yanlışlıkla dokunmanızı engellemek ve enerji sarfiyatını azaltmak için yapılmıştır. Ancak önünü kapatmadan kararıyorsa ekran koruma filminizi değiştirmenizi öneririm. Sensörlerin önünü kapatmayan bir ekran koruyucu yapıştırma almanız yararınıza.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here